قالب وردپرس

انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران شاخه تهران برگزار می کند

بهترین راه حل برای کاهش فاصله پیک مصرف تابستان و زمستان و  افزایش ضریب بار سالانه

سوال مسابقه:

همانطورکه مطلع هستید میزان اوج (پیک) مصرف برق کشور که در دوماه گرم تابستان و در ساعات بعد از ظهر اتفاق میافتد ،با اوج مصرف در زمستان که در شبها اتفاق میافتد بسیار تفاوت دارد به طوریکه در سال جاری پیک تابستان به بیش از 57000 مگاوات رسید و پیش بینی میشود در زمستان جاری از 36000 مگاوات تجاوز ننماید. بنابراین هزینه سرمایه گذاری بسیار زیادی برای ایجاد زیر ساخت های لازم صورت گرفته تا بتواند برای مدت کوتاهی در سال که کمتر از 300 ساعت در تابستان میباشد پاسخگوی نیاز های مصرف کنندگان برق باشد.

با توجه به رشد روز افزون مصرف و اینکه در حال حاضر سرمایه گذاری بیشتر در ایجاد زیرساختهای لازم به خصوص نیروگاهای جدید با چالش های عدیده ای مواجه می باشد, از صاحب نظران دعوت میشود تا :
راه حل هایی را پیشنهاد نمایند تا بتوان فاصله زیاد بین دو نقطه اوج مصرف را با اولویت اول درکاهش پیک تابستان و اولویت بعدی باافزایش پیک زمستان از بین برد . ضمن اینکه پیشنهادات خلاقانه در رابطه با افزایش ضریب بار روزانه و به عبارت دیگر کاهش و یا شیفت پیک روزانه نیز مورد استقبال خواهد بود.

 

شرایط و قوانین مسابقه :

  •  پاسخ باید به صورت تشریحی و حداکثر در یکصد کلمه و به صورت الکترونیکی در همین سایت با درج مشخصات کامل شرکت کننده، بارگذاری شود.

  • مهلت ارسال پاسخ ها تا تاریخ 1397/12/20 تمدید شد .

  • به سه پیشنهاد برگزیده (بررسی شده توسط هیأت داوران) جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.

فرم ارسال شرکت در مسابقه

  • اگر جایی مشغول به فعالیت هستید این قسمت را پر کنید
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt